MONITORING kamera-ip-2mpx-mw-power-ipc-t302f-28mm.jpg

Monitoring używany jest głównie dla bezpieczeństwa i ochrony. Początkowo był wykorzystywany przez przedsiębiorców i władz miasta do kontroli przestrzeni publicznej. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się go do celów prywatnych. Kamery, które rejestrują obraz mamy okazję spotkać w małych sklepach, kioskach, domkach jednorodzinnych czy też w mieszkaniach.

Wszelkie elementy monitoringu w większości działają odstraszająco. Złodzieje czy też wandale z niechęcią dokonują czynów karalnych, ponieważ są świadomi nagrywania tego co się dzieje wokół. W innym wypadku – zamontowany monitoring dostarcza wielu dowodów, które mogą być kluczowe w znalezieniu poszczególnych osób i ich ukaraniu.

DLACZEGO POWINNIŚMY MIEĆ MONITORING?

- zwiększa bezpieczeństwo ludzi
- chroni nasze mienie przed kradzieżą lub aktem wandalizmu
- kontroluje posesję podczas naszej nieobecności
- możemy w każdej chwili podejrzeć co się aktualnie dzieje (z każdego zakątka świata)
- zabezpiecza budynek bądź lokal przed wstępem osób niepowołanych
- kontroluje czas pracy pracowników bądź innych ludzi

W skład systemu CCTV wchodzą:

- Kamery przemysłowe

- Obiektywy

- Urządzenia rejestrujące obraz

- Monitory

- Zasilacze

- Przewody transmisyjne lub systemy bezprzewodowe

- Obudowy, uchwyty i inne akcesoria

Monitoring IP czy AHD?

MONITORING IP

Monitoring IP jest systemem IP (cyfrowym) podłączony przewodem teleinformatycznym (czyli tzw. skrętką) do Switche PoE, a następnie do rejestratora IP. W systemach monitoringu IP występuje również możliwość podpięcia specjalistycznych kamer IP do rejestratora IP wykorzystującą istniejącą sieć bezprzewodową (Wi-Fi).

MONITORING AHD

Monitoring AHD czyli analogowy to rozwiązanie zastępcze w stosunku do monitoringu IP. Jeśli chodzi o mniejsze instalacje to jest on łatwiejszy w montażu i konfiguracji. Podstawową różnicą rozwiązań AHD (analog) w stosunku do rozwiązań IP (cyfrowy) jest sposób podłączania kamer do rejestratora – stosuje się przy tym dedykowane okablowanie. Kamery analogowe dysponują jakością obrazu bardzo porównywalną z kamerami IP a rejestratory DVR (cyfrowy) mają podstawową funkcjonalność zbliżoną do rejestratorów NVR (sieciowy)